Air France

Air France - jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Air France to francuskie linie lotnicze założone 7 października 1933 r. Wchodzą w skład holdingu Air France-KLM. Jest to jedna z największych linii lotniczych na całym świecie. Flota składa się z przeszło 250 samolotów. Zdecydowaną większość stanowią Airbus A319-100, Airbus A320-200 oraz Boeing 777-200, a także ponaddźwiękowe Concorde. Lotniskiem macierzystym jest Port lotniczy Paryż-Roissy-Charles de Gaulle. Air France należy także do stowarzyszenia SkyTeam.

Aktualnie siatka połączeń obejmuje wszystkie stale zamieszkałe kontynenty na świecie. W Polsce przewoźnik obsługuje rejsy między stolicą Francji a Warszawą oraz Wrocławiem. Z uwagi na niezwykle rozbudowaną siatkę połączeń może wystąpić sytuacja, w której lot będzie opóźniony lub odwołany. Warto jednak znać swoje prawa. Za odwołany lub opóźniony lot z winy Air France przysługuje odszkodowanie nawet do 600 €. Nie czekaj do momentu, w którym roszczenie się przedawni. Zgłoś się po odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot od Air France do specjalistów od odszkodowań – AirCash4U.

Siedziba główna
Nazwa rejestrowa: Air France Société Anonyme
Adres: Rue de Paris 45, 95747 Roissy, Francja
Strona internetowa: www.airfrance.com


Oddział w Polsce
Nazwa: Air France S.A. Oddział w Polsce
Adres: ul. Nowy Świat 64, 00-357 Warszawa
NIP: 5260013663
REGON: 010748587
KRS: 0000022951

Dowiedz się więcej o zakłóconych lotach

Air France - zakres usług

Air France są jednym z największych i najbardziej znanych przewoźników w Europie i na świecie. W 2019 r. (tj. jeszcze przed pandemią koronawirusa COVID-19) linie lotnicze obsłużyły blisko 47 milionów pasażerów. Francuski przewoźnik oferuje połączenia do 191 destynacji w 95 krajach. Niektóre z rejsów oferowane są do sprzedaży w ramach „codeshare”. Oznacza to, że bilety na podróż francuskimi samolotami można kupić równolegle u innych przewoźników. Posiadają one odrębne numery rejsów. Niemniej jednak ostatecznie podróż odbywa się samolotem z logo francuskiego przewoźnika.

W 2004 r. miała miejsce fuzja, w wyniku której doszło do połączenia francuskich linii Air France oraz holenderskiego przewoźnika KLM. Powstał holding lotniczy o nazwie Air France – KLM, który rocznie przewozi 77 milionów pasażerów i jest w posiadaniu 573 samolotów obsługujących rejsy do 103 państw.

Paryż

Opóźniony lub odwołany lot - co dalej?

Linie lotnicze Air France zazwyczaj są bardzo punktualne, jednak tak jak każdemu przewoźnikowi, zdarza się, że lot jest opóźniony, odwołany lub odmówiono pasażerowi przyjęcia na pokład ze względu na overbooking. Przede wszystkim należy mieć świadomość swoich praw. Zgodnie z unijnym Rozporządzeniem (WE) 261/2004 za opóźniony lub odwołany lot przysługuje odszkodowanie nawet do kwoty 600 €. Należy mieć jednak na względzie, że kluczowym aspektem jest przyczyna zakłócenia podróży. Odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot przysługuje bowiem jedynie wtedy, gdy wina leży po stronie przewoźnika. Rekompensata jest należna w sytuacji m.in.: awarii technicznej oraz problemów operacyjnych przewoźnika (m.in. strajk załogi). Odszkodowanie nie przysługuje z kolei, gdy lot został zakłócony z przyczyn niezależnych, jak np.: zła pogoda, zamknięta przestrzeń powietrzna, strajk pracowników obsługi naziemnej lotniska.

W tym miejscu warto także zaznaczyć, że kwoty rekompensat są stałe (uwarunkowane długością lotu) i nie ma żadnego znaczenia fakt, czy lecieliśmy w pierwszej klasie, czy też bilet kupiliśmy w cenie promocyjnej – z czego niewielu pasażerów zdaje sobie sprawę.

Air France posiadają w swojej ofercie loty z przesiadką. Lotniskiem buforowym jest najczęściej Port lotniczy Paryż-Roissy-Charles de Gaulle. W przypadku, gdy korzystałeś z takiego połączenia, koniecznie przeczytaj nasz artykuł dotyczący problemów z lotem z przesiadką.

Pasażerowie Air France mają możliwość złożenia reklamacji poprzez dedykowany formularz dostępny na stronie internetowej przewoźnika. Należy podkreślić, że obecnie zgłoszenia obsługiwane są także w języku polskim. W przypadku odmowy wypłaty odszkodowania ze strony linii lotniczej nie warto się poddawać. Najkorzystniejszym rozwiązaniem wydaje się być skontaktowanie się z profesjonalną firmą świadczącą usługi z zakresu odszkodowań lotniczych, która zweryfikuje, czy są podstawy do dochodzenia rekompensaty w związku z zakłóceniem podróży.

Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt z nami

Adres
AirCash4U

NIP: 7542812979
REGON: 383541220

Zegar

Pon-Pt: 8.00-18.00

Sob: 10.00-14.00

Znajdź nas na Facebooku

601 181 728

biuro@aircash4u.pl