Austrian Airlines

Austrian Airlines - jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Austrian Airlines to narodowe austriackie linie lotnicze z siedzibą w Wiedniu założone w 1957 r. Głównym węzłem komunikacyjnym jest port Wiedeń-Schwechat. Jest to jednocześnie największe lotnisko w Austrii. W tymże miejscu znajduje się także baza przewoźnika. Austrian Airlines od 2009 r. należą do holdingu Luftansa. Przewoźnik jest również członkiem sojuszu Star Alliance.

Austrian Airlines posiadają bogatą ofertę połączeń lotniczych na terenie całej Europy (w tym także krajów dawnego „bloku wschodniego”. Przewoźnik oferuje także rejsy do Afryki, Ameryki Północnej oraz Azji. Łącznie jest to ok. 120 połączeń na 5 kontynentach.

Z uwagi na niezwykle rozbudowaną siatkę połączeń może wystąpić sytuacja, w której lot będzie opóźniony lub odwołany. Warto jednak znać swoje prawa. Za odwołany lub opóźniony lot z winy Austrian Airlines przysługuje odszkodowanie nawet do 600 €. Nie czekaj aż sprawa się przedawni. Zgłoś się po odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot od Austrian Airlines do specjalistów od odszkodowań – AirCash4U.

Siedziba główna
Nazwa rejestrowa: Austrian Airlines Aktiengesellschaft
Adres: Office Park 2, 1300 Wien-Flughafen, Wiedeń, Austria
Strona internetowa: www.austrian.com


Oddział w Polsce
Nazwa: Austrian Airlines S.A. Oddział w Polsce
Adres: ul. Jana Pawła II 29, 00-867 Warszawa
NIP: 5260002719
REGON: 010189811
KRS: 0000077731

Dowiedz się więcej o zakłóconych lotach

Austrian Airlines - zakres usług

Przewoźnik posiada niezwykle bogatą siatkę połączeń. Oferuje on bowiem rejsy do przeszło 120 destynacji znajdujących się w 70 krajach i na 5 kontynentach. Maszyny Austrian Airlines latają m.in. do Chicago, Nowego Jorku, Pekinu, Tokio, Bombaju, Delhi, Dubaju i Bangkoku. W Polsce przewoźnik obsługuje rejsy z lotnisk w Warszawie oraz Krakowie. Austrian Airlines korzystają z maszyn Airbus oraz Boeing. Warto zaznaczyć, że przewoźnik posiada jedną z najmłodszych flot w całej Europie. Średni wiek samolotów wynosi bowiem ok. 6 lat.

Austrian Airlines słyną z niezwykle wysokiej jakości świadczonych usług. Pasażerowie mają możliwość nabycia biletów lotniczych w klasie ekonomicznej oraz biznes. Jedną z głównych zalet Austrian Airlines są wysokiej jakości usługi kateringowe. To właśnie ten element znacznie odróżnia przewoźnika od tzw. tanich linii lotniczych. Austrian Airlines zatrudniają bowiem do przygotowania posiłków najlepszych szefów kuchni. Ponadto pasażerom oferowane są najlepsze austriackie wina. Austrian Airlines zyskały tym samym miano najlepszej podniebnej restauracji na świecie. Poza dbałością dotycząca usług kateringowych, linie lotnicze oferują także pasażerom udogodnienia podróży w postaci programów audio oraz video. Warto zaznaczyć, że przewoźnik zapewnia także szereg rozrywek dla dzieci. Ten aspekt jest niezwykle istotny z uwagi na fakt, iż w ofercie Austrian Airlines znajdują się także loty długodystansowe. Jako członek sojuszu Star Alliance – przewoźnik oferuje także możliwość zbierania punktów w ramach programu lojalnościowego Miles&More.

Usługi

Opóźniony lub odwołany lot - co dalej?

Przede wszystkim należy mieć świadomość swoich praw. Zgodnie z unijnym Rozporządzeniem (WE) 261/2004 za opóźniony lub odwołany lot przysługuje odszkodowanie nawet do kwoty 600 €. Należy mieć jednak na względzie, że kluczowym aspektem jest przyczyna zakłócenia podróży. Odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot przysługuje bowiem jedynie wtedy, gdy wina leży po stronie przewoźnika. Rekompensata jest należna w sytuacji m.in.: awarii technicznej oraz problemów operacyjnych przewoźnika (m.in. strajk załogi). Odszkodowanie nie przysługuje z kolei, gdy lot został zakłócony z przyczyn niezależnych, jak np.: zła pogoda, zamknięta przestrzeń powietrzna, strajk pracowników obsługi naziemnej lotniska.

W tym miejscu warto także zaznaczyć, że kwoty odszkodowań są stałe (uwarunkowane długością lotu) i nie ma żadnego znaczenia fakt, czy lecieliśmy w pierwszej klasie, czy też bilet kupiliśmy w cenie promocyjnej – z czego niewielu pasażerów zdaje sobie sprawę.

Austrian Airlines posiadają w swojej ofercie loty z przesiadką. Lotniskiem buforowym jest najczęściej port w Wiedniu. W przypadku, gdy korzystałeś z takiego połączenia, koniecznie przeczytaj nasz artykuł dotyczący problemów z lotem z przesiadką.

Pasażerowie Austrian Airlines mają możliwość złożenia reklamacji poprzez dedykowany formularz dostępny na stronie internetowej przewoźnika. W przypadku odmowy wypłaty odszkodowania ze strony linii lotniczej nie warto się poddawać. Najkorzystniejszym rozwiązaniem wydaje się być skontaktowanie się z profesjonalną firmą świadczącą usługi z zakresu odszkodowań lotniczych, która zweryfikuje, czy są podstawy do dochodzenia rekompensaty w związku z zakłóceniem podróży.

Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt z nami

Adres
AirCash4U

NIP: 7542812979
REGON: 383541220

Zegar

Pon-Pt: 8.00-18.00

Sob: 10.00-14.00

Znajdź nas na Facebooku

601 181 728

biuro@aircash4u.pl