Lufthansa

Lufthansa - jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Lufthansa (Deutsche Lufthansa AG) to największy niemiecki przewoźnik. Swoją siedzibę ma w Kolonii. Główna baza znajduje się z kolei we Frankfucie nad Menem. Lufthansa należy do niezwykle punktualnych linii, lecz zdarza się, że lot jest opóźniony albo odwołany. W takim przypadku oczywiście warto starać się o odszkodowanie. Zgodnie z Rozporządzeniem WE 261/2004 za opóźniony lub odwołany lot przysługuje odszkodowanie w kwocie do 600 €. W przypadku linii Lufthansa rekompensatę można uzyskać w relatywnie krótkim czasie.

W związku z rozwojem rynku lotniczego nieustannie zwiększa się ilość pasażerów, który zainteresowani są lotami – także na długich dystansach. Lufthansa należy do linii lotniczych, które w swojej ofercie mają loty łączone na tym samym bilecie. Często są one jedyną alternatywą, żeby dostać się m.in. do USA. Sprawia to, że oferta linii Lufthansa jest bardzo popularna wśród pasażerów. Oczywiście w takim przypadku istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że lot będzie opóźniony lub odwołany, co jednak daje możliwość starania się o odszkodowanie. Zgłoś się do specjalistów od rekompensat – AirCash4U.

Nazwa: Deutsche Lufthansa AG
Adres: Flughafen-Bereich West D-60546 Frankfurt/Main, Niemcy
Telefon: +49 - 69 - 86 799 799
Strona www: www.lufthansa.com

Dowiedz się więcej o zakłóconych lotach

Poznaj swoje prawa

W przypadku, gdy pierwsza część lotu zostanie opóźniona i spowoduje to, że przesiadka na kolejny lot nie będzie możliwa, Lufthansa zobowiązana jest przebukować nas na najbliższy wolny lot – bez pobierania dodatkowych opłat. W przypadku, gdy czas oczekiwania jest dłuższy niż 2 godziny, przewoźnik zobowiązany jest do zapewnienia napojów, posiłku, rozmów telefonicznych, a w razie konieczności nawet hotelu. Zgodnie z Rozporządzeniem WE 261/2004 za opóźniony lub odwołany lot liniami Lufthansa przysługuje odszkodowanie w kwocie do 600 €.

Usługi

Warto zwrócić uwagę, czy lot, który zarezerwowaliśmy bezpośrednio u Lufthansa, nie jest w rzeczywistości obsługiwany przez np. linię amerykańską. Dotyczy to sytuacji, w której mamy do czynienia z tzw. codeshare. Niniejsze działanie polega na tym, iż kilku przewoźników sprzedaje bilety na ten sam lot pod własnymi numerami rejsów. Jest to istotne pod kątem ustalenia, czy będzie przysługiwało odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot. Może się zdarzyć, że operator lotu (czyli np. linia amerykańska) nie podlega pod unijne rozporządzenie.

Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt z nami

Adres
AirCash4U

NIP: 7542812979
REGON: 383541220

Zegar

Pon-Pt: 8.00-18.00

Sob: 10.00-14.00

Znajdź nas na Facebooku

601 181 728

biuro@aircash4u.pl