Ryanair

Artykuł dotyczący przewoźnika

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

W przypadku, gdy doświadczysz zakłóceń podróży takich jak opóźniony lot, odwołany lot, a także odmowa wejścia na pokład samolotu, których przyczyna leżeć będzie po stronie Ryanair (jak również innej linii lotniczej), ma mocy rozporządzenie (WE) 261/2004 możesz ubiegać się o odszkodowanie w wysokości od 250 do nawet 600 € za osobę.

Do takich czynników zalicza się przede wszystkim: usterkę techniczną, problemy operacyjne linii lotniczych (w tym strajk pracowników), zaburzenie siatki połączeń spowodowaną wpływem innych lotów (tj. nawet jeśli któryś z poprzednich rejsów uległ zakłóceniu z powodu tzw. „nadzwyczajnych okoliczności”, ale linia lotnicza nie zorganizowała zastępczego samolotu).

Odszkodowanie nie przysługuje z kolei sytuacji, gdy przyczyna zakłóconego rejsu mieści się z katalogu zdarzeń pozostających poza kontrolą przewoźnika. Zalicza się do nich m.in.: niekorzystne warunki atmosferyczne, strajk pracowników obsługi naziemnej lotniska lub całkowite zamknięcie portu lotniczego, a także zagrożenie epidemiologiczne (w tym COVID-19).

Zgłoś się po odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot od Ryanair do specjalistów od odszkodowań – AirCash4U! Nasza firma jest całkowicie niezależna od jakiejkolwiek linii lotniczej. Pobieramy stałą prowizję w wysokości 23% brutto od wygranej sprawy. Nawet w przypadku skierowania sprawy do sądu, klient nie ponosi żadnego ryzyka ani opłat wstępnych.

Podstawowe informacje o przewoźniku

Ryanair to irlandzkie linie lotnicze z siedzibą w Dublinie założone w 1985 r. W Polsce przewoźnik, poza połączeniami regularnymi, oferuje także loty czarterowe, które realizowane są przez markę Buzz. Ryanair to największe linie lotnicze w Europie i jednocześnie jedne z największych na świecie. Oferują one loty niskobudżetowe. Z uwagi na fakt, iż ilość obsługiwanych połączeń przez Ryanair jest dość duża, niejednokrotnie zdarza się sytuacja, że lot jest opóźniony, jak również może zostać odwołany.

Ryanair Designated Activity Company
Adres: Airside Business Park, Swords, Co. Dublin, Ireland
Ryanair Ltd, numer płatnika VAT: 4749148U
Strona www: www.ryanair.com


Ryanair Designated Activity Company Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Adres: ul. Cybernetyki 21, 02-677 Warszawa, Polska
KRS: 0000712043
REGON: 369173269


Ryanair Sun S.A. (nazwa marki handlowej: Buzz)
Połączenia czarterowe
Adres: ul. Cybernetyki 21, 02-677 Warszawa, Polska
NIP: 5213788049
KRS: 0000686416

BLOG

Dowiedz się więcej o zakłóconych lotach

Tanie linie lotnicze - jak to wygląda w praktyce?

Dla większości pasażerów pierwszy w życiu lot samolotem odbywa się poprzez lot czarterowy lub też tanimi liniami lotniczymi, jak np. Ryanair. Powód jest prosty. Większość pasażerów woli zapłacić niższą cenę za bilet kosztem gorszego standardu podróży.

Należy mieć jednak świadomość, że wraz z atrakcyjną ceną z podróżą Ryanair wiążą się także pewne niedogodności. Bezsprzecznie są one spowodowane koniecznością redukcji kosztów przez przewoźnika. Na pierwszym miejscu wskazać można oczywiście ciasne fotele, co związane jest z chęcią maksymalnego zagospodarowania przestrzeni samolotu. Ponadto należy liczyć się także z dodatkowymi opłatami stosowanymi przez Ryanair m.in. za rezerwację wybranego miejsca lub też dodatkowy bagaż.

Usługi

Opóźniony lub odwołany lot - co dalej?

Przede wszystkim należy mieć świadomość swoich praw. Zgodnie z unijnym rozporządzeniem WE 261/2004 za opóźniony lub odwołany lot przysługuje odszkodowanie nawet do kwoty 600 €. Należy mieć jednak na względzie, że kluczowym aspektem jest przyczyna zakłócenia podróży. Odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot przysługuje bowiem jedynie wtedy, gdy wina leży po stronie przewoźnika. Rekompensata przysługuje w sytuacji m.in. : awarii technicznej oraz problemów operacyjnych przewoźnika (m.in. strajk załogi). Odszkodowanie nie przysługuje z kolei, gdy lot został zakłócony z przyczyn niezależnych, jak np.: zła pogoda, zamknięta przestrzeń powietrzna, strajk pracowników obsługi naziemnej lotniska.

W tym miejscu warto także zaznaczyć, że kwoty odszkodowaństałe (uwarunkowane długością lotu) i nie ma żadnego znaczenia fakt, czy lot podróż odbywała się linią rejsową w pierwszej klasie, czy też lotem czarterowym lub właśnie tanimi liniami lotniczymi – z czego niewielu pasażerów zdaje sobie sprawę

W związku z powyższym warto zadanie to zlecić profesjonalistom, dzięki czemu oszczędzą Państwo czas oraz nerwy.

Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt z nami

Adres
AirCash4U

NIP: 7542812979
REGON: 383541220

Zegar

Pon-Pt: 8.00-18.00

Sob: 10.00-14.00

Znajdź nas na Facebooku

601 181 728

biuro@aircash4u.pl