Wizzair

Wizzair - jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Wizzair (pełna nazwa: Wizz Air Hungary Kft.) to węgierskie linie lotnicze. Przewoźnik oferuje niskobudżetowe loty na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, Europy Zachodniej, Gruzji, Izraela oraz Turcji. Pierwszy samolot Wizzair wyleciał z Polski w 2004 r. z Katowic. Z uwagi na fakt, iż ilość obsługiwanych połączeń przez Wizzair jest dość duża, niejednokrotnie zdarza się sytuacja, że lot jest opóźniony , a także może zostać odwołany . Warto jednak znać swoje prawa. Za odwołany lub opóźniony lot z winy Wizzair przysługuje odszkodowanie nawet do 600 €. Nie czekaj aż sprawa się przedawni. Zgłoś się po odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot od Wizzair do specjalistów od odszkodowań – AirCash4U.

Siedziba główna
Adres: Laurus Offices, Kőér street 2/A, Building B, H-1103, Budapeszt, Węgry
Strona www: www.wizzair.com

Email: info@wizzair.com


Oddział w Polsce
Nazwa: Wizz Air Hungary Ltd. (Spółka Akcyjna Nienotowana na Giełdzie) Oddział w Polsce
Adres: ul. Wolności 90, 42-625 Pyrzowice
NIP: 1070000388
KRS: 0000197980

Dowiedz się więcej o zakłóconych lotach

Tanie linie lotnicze - jak to wygląda w praktyce?

Dla większości pasażerów pierwszy w życiu lot samolotem odbywa się poprzez lot czarterowy lub też tanimi liniami lotniczymi, jak np. Wizzair. Powód jest prosty. Większość pasażerów woli zapłacić niższą cenę za bilet kosztem gorszego standardu podróży.

Należy mieć jednak świadomość, że wraz z atrakcyjną ceną z podróżą Wizzair wiążą się także pewne niedogodności. Bezsprzecznie są one spowodowane koniecznością redukcji kosztów przez przewoźnika. Na pierwszym miejscu wskazać można oczywiście ciasne fotele, co związane jest z chęcią maksymalnego zagospodarowania przestrzeni samolotu. Ponadto należy liczyć się także z dodatkowymi opłatami stosowanymi przez Wizzair m.in. za rezerwację wybranego miejsca lub też dodatkowy bagaż.

Usługi

Opóźniony lub odwołany lot - co dalej?

Przede wszystkim należy mieć świadomość swoich praw. Zgodnie z unijnym rozporządzeniem (WE) 261/2004 za opóźniony lub odwołany lot przysługuje odszkodowanie nawet do kwoty 600 €. Należy mieć jednak na względzie, że kluczowym aspektem jest przyczyna zakłócenia podróży. Odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot przysługuje bowiem jedynie wtedy, gdy wina leży po stronie przewoźnika. Rekompensata jest należna w sytuacji m.in.: awarii technicznej oraz problemów operacyjnych przewoźnika (m.in. strajk załogi). Odszkodowanie nie przysługuje z kolei, gdy lot został zakłócony z przyczyn niezależnych, jak np.: zła pogoda, zamknięta przestrzeń powietrzna, strajk pracowników obsługi naziemnej lotniska.

W tym miejscu warto także zaznaczyć, że kwoty odszkodowań są stałe (uwarunkowane długością lotu) i nie ma żadnego znaczenia fakt, czy lecieliśmy linią rejsową w pierwszej klasie, czy też lotem czarterowym lub właśnie tanimi liniami lotniczymi – z czego niewielu pasażerów zdaje sobie sprawę.

W związku z powyższym warto zadanie to zlecić profesjonalistom, dzięki czemu oszczędzą Państwo czas oraz nerwy.

Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt z nami

Adres
AirCash4U

NIP: 7542812979
REGON: 383541220

Zegar

Pon-Pt: 8.00-18.00

Sob: 10.00-14.00

Znajdź nas na Facebooku

601 181 728

biuro@aircash4u.pl