Enter Air

Enter Air - jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Enter Air (pełna nazwa spółki: Enter Air Sp. z.o.o.) to polska czarterowa linia lotnicza założona w listopadzie 2009 r. Siedziba firmy mieści się w Warszawie. Jedna ze spółek grupy przewoźnika – Enter Air S.A. – jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

W przypadku tego przewoźnika niejednokrotnie zdarza się sytuacja, że lot jest opóźniony, a także może zostać odwołany. Najczęstszą przyczyną jest chęć maksymalnego wykorzystania floty. Warto jednak znać swoje prawa. Za odwołany lub opóźniony lot z winy Enter Air na mocy Rozporządzenia (WE) 261/2004 przysługuje odszkodowanie nawet do 600 €. Nie czekaj aż sprawa się przedawni. Zgłoś się po odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot od Enter Air do specjalistów od odszkodowań – AirCash4U.

Enter Air Sp. z o.o.
Kod IATA: E4
Kod ICAO: ENT
Adres: ul. Komitetu Obrony Robotników 74, 02-146 Warszawa
NIP: 7010206959
REGON: 142051272
KRS: 0000339408
Strona www: www.enterair.pl
Adres e-mail: enterair@enterair.pl

Dowiedz się więcej o zakłóconych lotach

Opóźniony lub odwołany lot - co dalej?

Enter Air to linie lotnicze oferujące loty czarterowe, które posiadają silną pozycją na polskim rynku. W szczycie sezonu turystycznego siatka połączeń tego przewoźnika jest niezwykle rozbudowana. Enter Air oferuje loty do wielu popularnych krajów takich jak Grecja, Hiszpania, Egipt, ale również do bardziej egzotycznych miejsc jak np. Zanzibar. Z uwagi na napiętą siatkę połączeń w przypadku awarii często nie ma możliwości podstawienia zastępczego samolotu w krótkim czasie. Niejednokrotnie trzeba czekać na sprowadzenie uszkodzonej części. Powoduje to, że część połączeń (zwłaszcza w okresie wakacyjnym) jest opóźniona, a pasażerowie nabywają prawo do odszkodowania.

Przede wszystkim jednak należy mieć świadomość swoich praw. Zgodnie z unijnym rozporządzeniem (WE) 261/2004 za opóźniony lub odwołany lot przysługuje odszkodowanie nawet do kwoty 600 €. Warto mieć jednak na względzie, że kluczowym aspektem jest przyczyna zakłócenia podróży. Odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot przysługuje bowiem jedynie wtedy, gdy wina leży po stronie przewoźnika. Rekompensata należna jest w sytuacji m.in.: awarii technicznej oraz problemów operacyjnych przewoźnika (m.in. strajk załogi). Odszkodowanie nie przysługuje z kolei, gdy lot został zakłócony z przyczyn niezależnych, jak np.: zła pogoda, zamknięta przestrzeń powietrzna, strajk pracowników obsługi naziemnej lotniska.

Enter Air nie udostępnia na swojej stronie internetowej formularza, za pomocą którego pasażer może w szybki sposób przesłać reklamację dotyczącą odwołanego lub opóźnionego lotu. W tym celu należy przesłać zgłoszenie w formie korespondencji tradycyjnej (tj. listem poleconym) na adres siedziby spółki.

Usługi

Zawarcie ugody z linią lotniczą

Niezwykle często zdarza się, że w odpowiedzi na przesłaną reklamację linie lotnicze oferują pasażerom zawarcie ugody. Najczęściej jej wartość wynosi od 25% do 50% kwoty odszkodowania, jaka wynika z Rozporządzenia (WE) 261/2004. Linie lotnicze wskazują, że nie ponoszą odpowiedzialności za wystąpienie zakłócenia rejsu, jednak oferują rekompensatę jako formę gestu handlowego.

Znaczna część pasażerów decyduje się na zaakceptowanie warunków ugody, aby mieć już to „z głowy”. Należy jednak pamiętać, że przewoźnicy z całą pewnością nie będą decydować się na wypłaty rekompensat pasażerom w sytuacji, gdy faktycznie mają miejsce tzw. „nadzwyczajne okoliczności”.  W praktyce linia lotnicza oferuje zawarcie ugody, gdy ma pełną świadomość, że z jej strony doszło do naruszenia prawa pasażerów opisanych w Rozporządzeniu (WE) 261/2004.

Czy warto zawrzeć ugodę z przewoźnikiem?

Na to pytanie każdy pasażer musi odpowiedzieć sobie indywidualnie. Zasadniczo w takiej sytuacji istnieją spore szanse na uzyskanie pełnej kwoty odszkodowania. Z drugiej strony bardzo możliwe, że spór z przewoźnikiem trzeba będzie rozstrzygnąć na drodze postępowania sądowego, co stanowi niewątpliwą komplikację dla pasażera.

Alternatywą jest przekazanie sprawy do obsługi wyspecjalizowanej firmie, dzięki czemu oszczędzą Państwo czas oraz nerwy.

Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt z nami

Adres
AirCash4U

NIP: 7542812979
REGON: 383541220

Zegar

Pon-Pt: 8.00-18.00

Sob: 10.00-14.00

Znajdź nas na Facebooku

601 181 728

biuro@aircash4u.pl